Strona główna / nr 4 (10) - JESIEŃ 2006 / V TURNIEJ SIATKÓWKI GÓRSKIEJ - RYCERZOWA 2006

Grzegorz Szczepaniak

W sobotę 5 sierpnia b.r. odbył się na Rycerzowej w Beskidzie Żywieckim - V Turniej Siatkówki Górskiej (czytaj: „V Mistrzostwa Polski w Siatkówce Górskiej”). Impreza bardzo ciekawa a zarazem nietypowa. Gra w tego typu siatkówkę różni się od standardowej „siatki” tym, że gra prowadzona jest na wysokości 1120-1122 m n.p.m. (różnica wzniesień na boisku!), w butach górskich (powyżej kostki) i z plecakiem na plecach. Naprawdę zabawna gra!
   W tym roku do rozgrywek stanęło wiele drużyn z różnych stron Polski. Po naprawdę zaciętej walce w półfinale i finale zwycięzcami Turnieju została ekipa „Piwożłopów” z Łodzi, w składzie: Szymon Okła, Tomasz Kubacki, Paweł Miłek i Michał Kurzawiński. Drugie miejsce zajęła drużyna „Przystojniaków” z Klubu Górskiego „ZDOBYWCY” z Żywca w składzie: Arkadiusz Rus, Tomasz Jeziorski, Krzysztof Harężlak, Marcin Gmyrek, która wykazała równie wysoki poziom i tylko o włos przegrała w finale. Na trzecim miejscu podium uplasowali się „Gracze-Ścinacze”, również z Klubu Górskiego „ZDOBYWCY” z Żywca, w składzie lekko mieszanym tj. : Rafał Gmyrek, Iwona Rus, Rafał Kasiński i Łukasz Gmyrek.
   Tegoroczny Turniej stał na bardzo wysokim i zaciętym poziomie. Pogoda nie rozpieszczała zawodników, którym przyszło grać przy lekko siąpiącym deszczu. Piłka do siatkówki w tych warunkach szybko stała się mokra i przypominała ciężarem małą piłkę lekarską! Nie zepsuło to jednak zabawy uczestnikom jak i kibicom, o czym świadczył poziom emocji zarówno na boisku jak i wokół niego.
   Cała zabawa zakończyła się wspaniałą biesiadą przy kominku w Bacówce PTTK na Rycerzowej. Jej klimat uświetnił wspaniałą grą na gitarze i śpiewem gospodarz bacówki Darek „Cegła” Cegłowski.

* Jacek Piechowiak - kapitan drużyny „ŁYYYYY” z Zielonej Góry, tryumfatorów Turnieju z 2005 roku. Zmarł tragicznie w wieku 33 lat, przeddzień wyjazdu na kolejny turniej.

Webmaster: PROMEDIA