Strona główna / BESKIDY - JAN PAWEŁ II / TABLICE BESKIDZKIE / PODZIAŁ PASM BESKIDÓW / Nagroda Orlowicza
    
NUMERY ARCHIWALNE
KONTAKT
GALERIA - ZDJĘCIA
WADOWICE
TATRY
GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
BESKIDY - JAN PAWEŁ II
BABIA GÓRA
GÓRY WYSOKIE
ROŚLINY I ZWIERZĘTA
LINKI
PROPOZYCJE WYCIECZEK
Noclegi Hotele
Wydawnictwa turystyczne
Samorząd Przewodników
polski
Nagroda Mieczysława Orłowicza dla Kwartalnika W górach

Nagroda im. M. Orłowicza - dla kwartalnika "W Górach"

    Miło nam poinformować, że Kwartalnik Turystyczny „W górach” został laureatem Nagrody V Konkursu im. Mieczysława Orłowicza na najlepsze materiały prasowe, radiowe i telewizyjne promujące turystykę krajową, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną.
    Kapituła konkursu nagrodziła Kwartalnik „W górach” za promowanie turystyki aktywnej a także propagowanie wartości związanych z uprawianiem turystyki górskiej.
    Nagroda w konkursie w postaci statuetki przedstawiającej stylizowaną postać Mieczysława Orłowicza, dzieło znanego rzezbiarza Andrzeja Renesa, została wręczona w dniu 20 lutego br. w czasie uroczystości w hotelu Mariot


ęłęó

W szczególny sposób pragniemy podziękować Firmie POLKOMTEL S.A. operatorowi sieci komórkowej PLUS GSM która objęła patronat na Kwartalnikiem "W górach". PLUS GSM wspiera ratoników górskich oraz turystów przekazując im bezpłatny numer ratunkowy w górach 0601 100 300. Warto zawsze mieć go wpisanego do pamięci telefonu.Oprócz Kwartalnika "W Górach" w kategorii materiałów prasowych nagrody i wyróżnienia otrzymali: Redakcja Magazynu
Informacyjnego „Przegląd turystyczny” za długoletnią działalność wydawniczą promującą w sposób kompleksowy i profesjonalny region warmińsko-mazurski, a także Ewa Furtak za promowanie atrakcji i walorów turystycznych Beskidów na ogólnopolskich łamach Gazety Wyborczej. Nagrodę honorową w tej kategorii przyznano Elżbiecie Dzikowskiej za za całokształt twórczości dziennikarskiej, wybitne zasługi dla promocji turystyki polskiej, rozpowszechnianie piękna Polski, a w szczególności za cykl książek "Groch i Kapusta".

W kategorii audycje radiowe wyróżnienie otrzymała Jolanta Damak – Gajda - z Polskiego Radia Rzeszów. Kapituła konkursu doceniła cykl audycji radiowych kultywujących stare wiejskie tradycje oraz promujących wypoczynek na wsi.

Za cykl audycji „Ziemia Łódzka Znana i Nieznana” w Radiu Łódź wyróżnienie przyznano Wojsławowi Rodackiemu.

Nagroda Orłowicza  w kategorii programy telewizyjne przypadła Piotrowi Owczarskiemu i Robertowi Wiąckowi z TV 4 za cykl programów telewizyjnych pt. „Instynkt Tropiciela” – promujących w nowoczesny i kompleksowy sposób walory turystyczne i kulturowe polskich miast.

Nnagrodę specjalną za wkład w promocję turystyki polskiej, a w szczególności za cykl audycji „Polska – naturalnie” w programach telewizyjnych "Kawa czy Herbata” otrzymała Halszka Wasilewska.

Tekst i zdjęcia; Justyna Kowalczuk

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: PROMEDIA