Strona główna / nr 2 (12) - WIOSNA 2007 / Kwartalnik W Górach laureatem konkursu
    
NUMERY ARCHIWALNE
KONTAKT
GALERIA - ZDJĘCIA
WADOWICE
TATRY
GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
BESKIDY - JAN PAWEŁ II
BABIA GÓRA
GÓRY WYSOKIE
ROŚLINY I ZWIERZĘTA
LINKI
PROPOZYCJE WYCIECZEK
Noclegi Hotele
Wydawnictwa turystyczne
Samorząd Przewodników
polski
Kwartalnik W Górach laureatem konkursu

Kwartalnik "W Górach" laureatem konkursu
Justyna Kowalczuk


"Szanowni Państwo
Miło nam poinformować, że Kwartalnik Turystyczny "W górach" został laureatem Nagrody V Konkursu im. Mieczysława Orłowicza na najlepsze materiały prasowe, radiowe i telewizyjne promujące turystykę krajową, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną.

Kapituła konkursu nagrodziła Kwartalnik "W górach" za promowanie turystyki aktywnej a także propagowanie wartości związanych z uprawianiem turystyki górskiej.
Nagroda w konkursie w postaci statuetki przedstawiającej stylizowaną postać Mieczysława Orłowicza, dzieło znanego rzeźbiarza Andrzeja Renesa, została wręczona w dniu 20 lutego 2007 roku w czasie uroczystości w hotelu Mariot w Warszawie"

Fragment listu gratulacyjnego
Kwartalnik "W górach" obchodzi dzisiaj trzecią rocznicę powstania. Nagroda im. M. Orłowicza zbiegła się w czasie z urodzinami czyniąc nam wspaniały prezent. Z tej okazji pragnę gorąco podziękować wszystkim osobom których wkład w tworzenie czasopisma dostrzegła i nagrodziła Kapituła Konkursu. W szczególny sposób dziękuję instytucjom wspierającym "W górach". Od początku byli z nami POLKOMTEL operator sieci PLUS GSM, oraz WZW Zakopane. Wyróżnienie jakie otrzymał nasz kwartalnik to przede wszystkim Wasza nagroda.
Oprócz Kwartalnika "W Górach" w kategorii materiałów prasowych nagrody i wyróżnienia otrzymali: Redakcja Magazynu Informacyjnego "Przegląd turystyczny" za długoletnią działalność wydawniczą promującą w sposób kompleksowy i profesjonalny region warmińsko-mazurski, a także Ewa Furtak za promowanie atrakcji i walorów turystycznych Beskidów na ogólnopolskich łamach Gazety Wyborczej. Nagrodę honorową w tej kategorii przyznano Elżbiecie Dzikowskiej za całokształt twórczości dziennikarskiej, wybitne zasługi dla promocji turystyki polskiej, rozpowszechnianie piękna Polski, a w szczególności za cykl książek "Groch i Kapusta".
W kategorii audycje radiowe wyróżnienie otrzymała Jolanta Damak - Gajda - z Polskiego Radia Rzeszów. Kapituła konkursu doceniła cykl audycji radiowych kultywujących stare wiejskie tradycje oraz promujących wypoczynek na wsi.
Za cykl audycji "Ziemia Łódzka Znana i Nieznana" w Radiu Łódź wyróżnienie przyznano Wojsławowi Rodackiemu.
Nagroda Orłowicza w kategorii programy telewizyjne przypadła Piotrowi Owczarskiemu i Robertowi Wiąckowi z TV 4 za cykl programów telewizyjnych pt. "Instynkt Tropiciela" - promujących w nowoczesny i kompleksowy sposób walory turystyczne i kulturowe polskich miast.
Nagrodę specjalną za wkład w promocję turystyki polskiej, a w szczególności za cykl audycji "Polska - naturalnie" w programach telewizyjnych "Kawa czy Herbata" otrzymała Halszka Wasilewska.

Tekst i zdjęcia: Justyna Kowalczuk
 
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: PROMEDIA