Strona główna / Samorząd Przewodników / Województwo Śląskie
    
NUMERY ARCHIWALNE
KONTAKT
GALERIA - ZDJĘCIA
WADOWICE
TATRY
GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
BESKIDY - JAN PAWEŁ II
BABIA GÓRA
GÓRY WYSOKIE
ROŚLINY I ZWIERZĘTA
LINKI
PROPOZYCJE WYCIECZEK
Noclegi Hotele
Wydawnictwa turystyczne
Samorząd Przewodników
polski
Województwo Śląskie

Krajobraz kulturowy  ] [ Koło Przewodników w Bytomiu  ] [ Kalendarz Imprez 2012  ] [ Śpiewogranie 2010  ] [ Sejmik  ] [ Szkolenie OPN  ] [ kurs przewodników  ]

Informacje dla przewodników Województwo Ślaskie

Kurs Przewodników PTTK Chorzów >>>

Kalendarz imprez przewodnickich 2011 r.

XXIII  warsztaty przewodnickie ORGANY DIECEZJI GLIWICKIEJ >>>

Szkolenie Ojcowski Park Narodowy 26.01.2011 r. >>>

KOMUNIKAT

z 10.02.2010r.

1.    W Pszczynie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Rady Samorządu za dwu letni okres działalności. Po przedstawieniu sprawozdania z pracy Rady Samorządu, sprawozdania finansowego i sprawozdania z realizacji uchwał i wniosków Komisja Rewizyjna zaproponowała udzielenie absolutorium ustępującej Radzie co zostało jednogłośnie przez delegatów  /93% frekwencja – brawo/ przegłosowane.

2.    W wyniku tajnych wyborów wybrano nowy skład Rady Samorządu na 4-tetnią kadencję. Oto ona:

-          przewodniczący: Ryszard Ziernicki  /Chorzów/

-          z-cy przew.: Edward Kaniewski /Katowice/, Stanisław Kawęcki /Cieszyn/

-          skarbnik: Maria Łapińska /Katowice/

-          sekretarz: Maria Merda /Tarnowskie Góry/

-          członek: Witold Brol /Gliwice/, Jan Wacław Derejczyk /Częstochowa/,

Grzegorz Gdesz /Dąbrowa Górnicza/, Eugeniusz Gnacik /Bytom/, Krzysztof Koterba /Rybnik/, Tadeusz Kozieł /Bielsko Biała/, Krzysztof Mikucki /Bytom/, Mirosław Nawrocki /Chorzów/, Stanisław Paluchowski /Sosnowiec/, Maria Zarębska /Katowice/ .

Dokonano wyboru Komisji Rewizyjnej w skladzie:

-          przewodniczący: Tadeusz Harazin

-          członek: Maria Ostapczyk, Emilia Zajdok

3.    Dokonano wyboru 27 osobowej delegacji naszego środowiska na obrady KNAP-u do Ustronia.

4.    Składamy podziękowania kol. Jackowi Czobrowi i Tadeuszowi Harazinowi z Zarządu Oddziału PTTK „Ziemia Pszczyńska” za przygotowanie lokalu do zegraniu oraz za serwis kawowy.

5.    Informujemy, że lista zgłoszeń na Warsztaty Przewodnickie 20 lutego „Symbolika świątyń katolickich” jest już zamknięta a na 10 kwietnia „Sosnowiec jakiego nie znacie” ma jeszcze kilka wolnych miejsc.

6.    Przyjmujemy zapisy na kolejne Warsztaty 29 maja „Łyk kultury ze Śląska Cieszyńskiego”, które poprowadzi kol. Grzegorz Gdesz.

7.    Koło Przewodników w Bielsku Białej zaprasza 13 lutego do Sali Konferencyjnej Ośrodka Wydawniczego „Augustana” –Plac M. Lutra na godz. 10.oo na Sesję Naukową „Regiony i regionalizm w pracy Przewodnika”.

8.    Katowiccy przewodnicy turystyczni zrzeszeni w PTTK zapraszają do Ronda Sztuki dnia 15 lutego 2010 r o godz. 16.oo na dwie prelekcje kol. Edwarda Wieczorka i Edwarda Kaniewskiego 

9.    Rada Samorządu zaprasza na uroczyste spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim /Sala Marmurowa/ w Katowicach o godz. 13.30 z okazji MIEDZYNARODOWEGO DNIA PRZEWODNICTWA TURYSTYCZNEGO.  Będą odznaczenia i wyróżnienia dla przewodników , ciekawe wykłady i niespodzianka Pana Marszałka.

10.  20 lutego i 13 marca w lokalu PTTK w Chorzowie, ul. Floriańska, o godz. 9.oo, odbędzie się szkolenie licencyjne po OPN. Chętnych prosimy o zgłoszenie u kol. Mirosława Nawrockiego.

11.  Kol. Maria Zarębska organizuje wyjazd na kolejne, organizowane przez kolegów z Koła Przewodników w Chrzanowie „Spotkanie przy miedzy”. Wyjazd 28 lutego o godz. 8.30 z tzw. Pl. Andrzeja. Kol. Krzysztof Hudzik przygotował ciekawe materiały do pobrania.

12.  Przypominamy o przygotowaniach do uroczystości 40-lecia Koła Przewodników w Jaworznie – 11 kwietnia.

13.  Związek Górnośląski – Koło Wełnowiec zawiadamia, że 1 marca /poniedziałek/ o godz. 18.oo w parafii PW św. Józefa Robotnika w Katowicach – Józefowcu zostanie odprawiona msza św. W intencji Sp. Ks. Prałata Jerzego Pawlika. Po mszy odbędzie się spotkanie w domu parafialnym poświęconym wspomnieniami o ks. Pawliku.

14.  Przypominam, że 16 maja na Groniu Jana Pawła II nasze śląskie środowisko umieści tablicę poświęconą ks. Jerzemu Pawlikowi. Zorganizujemy wyjazd autokarowy informacje w późniejszym czasie.

15.  13 lutego w Biurze Promocji Miasta Bytomia „Rynek 7” o godz. 15.30 odbędzie się promocja nowego „Przewodnika po Bytomiu” kol. Edwarda Wieczorka połączona z wieczorem autorskim. W/w przewodnik będzie wręczany uczestnikom spotkania gratisowo.   

16.  W dniach 19 – 21 luty odbędzie się kolejna tura egzaminacyjna na uprawnienia górskie beskidzkie klasy III.

17.  24 lutego odbędzie się zamknięte – organizacyjne, zebranie nowej Rady Samorządu. Proszę o obecność tylko członków  Rady. Kolejne zebranie – otwarte odbędzie się 31   marca.

 

 Konferencja Krajobraz Kulturowy Śląska >>>

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: PROMEDIA