Strona główna / Samorząd Przewodników / Województwo Małopolskie
    
NUMERY ARCHIWALNE
KONTAKT
GALERIA - ZDJĘCIA
WADOWICE
TATRY
GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
BESKIDY - JAN PAWEŁ II
BABIA GÓRA
GÓRY WYSOKIE
ROŚLINY I ZWIERZĘTA
LINKI
PROPOZYCJE WYCIECZEK
Noclegi Hotele
Wydawnictwa turystyczne
Samorząd Przewodników
polski
Województwo Małopolskie

Konkurs Dzen Przewodnika  ] [ Dzien Przewodnika geneza  ] [ Spotkanie przy Miedzy  ]

Województwo Małopolskie

Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK

Województwa Małopolskiego

 

Adres:  COTG, ul. Jagiellońska 6,  30-010  Kraków,  fax: 012 421-21-13

 e-mail: poczta@przewodnicy.malopolskie.pttk.pl

(przewodnicząca – tel.12 655-46-61, 696 847 645, e-mail: przewodniczka@vp.pl )

 

    Do 

    Kół, Klubów Przewodników Turystycznych PTTK

    w województwie małopolskim

 

   Dot. Małopolskich Obchodów Dnia Przewodników Turystycznych (21 luty) !

 

1. W 2011 roku imprezy Przewodnicy PTTK  Dzieciom-2011 organizowane dla dzieci przez przewodników PTTK w ramach Małopolskich Obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych odbędą się pod hasłem: „ Śladami Małopolskich Tradycji i Obyczajów Ludowych”

           

2. Wybrane (losowo) imprezy będą filmowane przez Małopolską Telewizję.

 

3. Planowane imprezy powinny być zrealizowane pomiędzy 10 stycznia, a 10 lutym 2011 r.

4. Rada SPT PTTK jako koordynator imprez zwraca się z uprzejmą prośbą do Koleżanek i Kolegów

    z kół i klubów przewodnickich o zgłoszenie planowanej imprezy dla dzieci do końca 31 grudnia 2010 roku. Od terminu zgłoszenia zależy dofinansowanie imprezy przez Urząd Marszałkowski.

5. Uroczysta Gala przewodnicka, podczas której będą wręczane przewodnikom wyróżnienia, odbędzie się 26 lutego 2011 r. w Krakowie.

6. Przypominamy kołom / klubom, które do tej pory nie brały udziału w tej akcji, że: Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK Woj. Małopolskiego jest współ-organizatorem małopolskich obchodów  przewodnickiego święta, inicjatorem i koordynatorem - na terenie naszego województwa  imprez dla dzieci: „PRZEWODNICY  PTTK  - DZIECIOM”. Inicjatywa podjęta przez przewodników PTTK ma na celu popularyzację i zachętę do czynnego udziału w imprezach turystycznych dzieci i młodzież z domów dziecka, dzieci z rodzin patologicznych skupionych w świetlicach środowiskowych, a także dzieci niepełnosprawnych oraz z rodzin najbiedniejszych.

     Uwaga!  W naszych imprezach nie powinny brać udział całe klasy ze szkół, ale tylko  wytypowane dzieci z poszczególnych klas, które bardzo często nie korzystają z wycieczek organizowanych przez szkołę ze względu na złą sytuację materialną rodziny.

 7. Rozpisany konkurs „Przewodnik w oczach dziecka” ma na celu uwidocznienia potrzeby angażowania przewodnika, celowości jego pracy przy organizacji wycieczek. Nagrody dla laureatów konkursu będą fundowane ( podobnie jak w 2010) przez  Urząd Marszałkowski. W 2010 roku na konkurs wpłynęło 60 prac. Laureaci otrzymali nagrody – sprzęt turystyczny (namioty, plecaki, itp.). Podobnie będzie w 2011 r.

       Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych został ustanowiony w roku 1989 podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations - WFTGA) w Nikozji na Cyprze.Ideą Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych jest oprowadzanie za darmo miejscowych ludzi w ich języku po ich terenie. Ten dzień ma pokazać pracę przewodnika lokalnym społecznościom i lokalnym władzom, a także uświadomić gospodarzom terenu, jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a szczególnie w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu. Data 21 lutego nie jest ściśle obowiązującą, lokalnie może być wybrany inny dogodny termin.

.

                           z  przewodnickim pozdrowieniem

                                                                                                    Urszula Ormicka

                                                                                            Przewodnicząca SPT PTTK

                                                                                                 woj. małopolskiego

 

 

P.S !

        Szanowne Koleżanki i Koledzy

 

       Zdajemy sobie sprawę z wyjątkowo krótkiego terminu (powinien być z miesięcznym wyprzedzeniem) do zgłoszenia planowanej imprezy i z trudnościami w realizacji imprezy – za co przepraszamy, ale znając Wasze doświadczenie i zaangażowanie liczymy, że pomimo to wszystko się uda.  Zawirowania związane ze zmianami kadrowymi w Urzędzie Marszałkowskim spowodowały opóźnienia w końcowych ustaleniach dot. imprez poprzedzających Galę przewodnicką (na razie ustalono datę gali, ale miejsce będzie podane w styczniu).

Zgłoszenia imprez (potrzebne do spisania umowy dot. dofinansowania imprez) do końca grudnia drogą internetową bezpośrednio na adres

przewodniczka@vp.pl   lub tel. 12 655 46 61,  696 847 646

 

                                    W imieniu rady samorządu

                                     Urszula Ormicka

 

Kurs Przewodników Beskidzkich i Kurs Przewodników Terenowych. Organizator Koło Przewodników PTTK Oświęcim. Planowe rozpoczęcie kursu maj 2010. Kurs potrwa 1 rok do maja 2011 roku. Kończy się egzaminem państwowym. Kontakt Jan Noworyta Oświęcim. Zobacz plakat kursu >>>

"Przewodnik po zabytkach Nowego Sącza" wydało Koło Przewodników Oddziału PTTK Beskid w Nowym Sączu z okazji Jubileuszu 50-lecia Koła. Czytaj więcej >>>

Komisja Uchwał i Wniosków >>>

SKPG Kraków Impreza w Gorczańskiej Chacie zobacz >>>>

 
 
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: PROMEDIA