Strona główna / Wydawnictwa turystyczne / Od poczatku do konca
    
NUMERY ARCHIWALNE
KONTAKT
GALERIA - ZDJĘCIA
WADOWICE
TATRY
GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
BESKIDY - JAN PAWEŁ II
BABIA GÓRA
GÓRY WYSOKIE
ROŚLINY I ZWIERZĘTA
LINKI
PROPOZYCJE WYCIECZEK
Noclegi Hotele
Wydawnictwa turystyczne
Samorząd Przewodników
polski
Od początku do końca

Od początku do końca

Książka Od początku do końca zostanie wydana przez Wydawnictwo G + J Polska niemal równo rok po tragicznej śmierci jej głównego bohatera, a zarazem współautora – Piotra Morawskiego. Ten młody, ale już bardzo doświadczony i utytułowany polski himalaista zginął 8 kwietnia 2009 r. podczas wyprawy aklimatyzacyjnej, która była próbą wytyczenia nowej drogi na ośmiotysięcznik Manaslu. Po założeniu obozu nr. 2 na ośmiotysięczniku Dhaulagiri Piotr Morawski spadł w 25-metrową szczelinę. Gdy po kilkugodzinnej akcji ratunkowej udało się go wydostać, nie dawał już oznak życia.

Piotr Morawski był znakomitym himalaistą, zdobywcą sześciu ośmiotysięczników, jednym z najbardziej rokujących na przyszłość polskich wspinaczy wysokogórskich.
W 2005 r. wspólnie z Simone Moro jako pierwsi himalaiści w historii zdobyli zimą ośmiotysięcznik Sziszapangma. W uznaniu zasług został przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego pośmiertnie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego himalaizmu, za rozsławianie Polski
w świecie
. Kochał wysokie góry, a wspinaczka była pasją, dla której gotów był poświęcić doskonale zapowiadającą się karierę naukową.

            Sukcesy Piotra Morawskiego nie byłyby możliwe bez wsparcia jego żony, Olgi, która po śmierci męża została sama z dwójką małych synów. Książka, złożona
z przeplatających się wspomnień Olgi i fragmentów dziennika prowadzonego przez Piotra, opowiada o ich miłości i o śmiertelnie zaborczych górach, które tę miłość wystawiały na próbę. I choć wydaje się, że góry zwyciężyły, to tak naprawdę zwyciężyła miłość. To ona jest najważniejsza w tej opowiedzianej na dwa głosy historii. Piotr przemawia w niej słowami ze swego dziennika, który prowadził podczas wypraw. Olga natomiast wspomina swoje życie u boku męża – sławnego himalaisty, a także wyprawę w Himalaje, od której musiała to życie zacząć od nowa.

Od początku do końca to wzruszająca opowieść o miłości, nadziei i pokonywaniu szczytów. Tych pokrytych śniegiem i tych, które przed nami stawia życie. To obowiązkowa lektura dla każdego, kto rozumie groźną romantykę gór, które zabrały już tak wielu polskich alpinistów.

 

Wydawnictwo G+J RBA

Sp. z o.o. & Co.

Spółka Komandytowa

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: PROMEDIA