Strona główna / Wydawnictwa turystyczne / Tatry Bieszczady Sudety
    
NUMERY ARCHIWALNE
KONTAKT
GALERIA - ZDJĘCIA
WADOWICE
TATRY
GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
BESKIDY - JAN PAWEŁ II
BABIA GÓRA
GÓRY WYSOKIE
ROŚLINY I ZWIERZĘTA
LINKI
PROPOZYCJE WYCIECZEK
Noclegi Hotele
Wydawnictwa turystyczne
Samorząd Przewodników
polski
Przewodniki Tatry, Pieniny, Spisz, Bieszczady, Sudety

Górski sezon 2010 z Bezdrożami

My, Polacy, niewątpliwie kochamy góry. Choć mamy ich tak niewiele (zajmują jedynie 2,5 % powierzchni kraju), to, gdy tylko wiosenne słońce i ciepły wiatr halny przegonią śniegi, zjeżdżamy tłumnie na południe Polski, aby podziwiać dostojne sylwetki szczytów czy spacerować wśród polan i lasów.
Wydawnictwo Bezdroża proponuje na sezon 2010 niekonwencjonalne wędrówki po najpiękniejszych polskich masywach: Tatrach, Sudetach i Bieszczadach. Przewodniki z barwnej serii rekreacyjnej zabiorą w podróż zarówno miłośników długich spacerów ustronnymi szlakami, jak i weekendowych wypadów na łono natury połączonych ze zwiedzaniem urokliwych zakątków ukrytych w zapomnianych miejscowościach.
W publikacji „Tatry. Gorce, Pieniny, Orawa i Spisz” możemy znaleźć szereg informacji krajoznawczych i historycznych na temat najwyższego pasma górskiego w Polsce, porady dla osób, które chcą profesjonalnie i odpowiedzialnie przygotować się do wędrówki, a także propozycje wycieczek dla mniej lub bardziej doświadczonych turystów. Sporo miejsca w przewodniku zajmują wiadomości na temat kultury regionu: opisy interesujących miast i zabytków, jak również barwnych zwyczajów.
W przewodniku „Sudety. Szlaki pełne skarbów” ukazane są prastare ruiny, cysterskie klasztory, przepiękne pałace i piastowskie warownie: Książ, Czocha, Bolków, Grodziec czy zamek na górze Chojnik. Leżące w otoczeniu przepięknych gór kurorty stanowią wymarzone miejsca odpoczynku dla pragnących chwili wytchnienia urlopowiczów. Sudety to jednak przede wszystkim prawdziwy raj dla miłośników sportów trekkingowych, kraina rozległych, widokowych pasm górskich, pełnych urokliwych zakątków, będących ostoją wielu zagrożonych gatunków flory i fauny. Nad całym regionem dumnie prężą pierś majestatyczne Karkonosze, kuszą zielenią izerskie i bystrzyckie torfowiska, mamią fantastyczne formy piaskowcowych labiryntów Gór Stołowych.
„Bieszczady. Solina, połoniny, cerkwie” to wyjątkowy pod każdym względem region naszego kraju. Działają jak magnes, przyciągając ludzi z różnych środowisk, o różnym wykształceniu, z których niektórzy na zawsze wiążą z nimi swoje życie, nawet po – w zamierzeniu – jednodniowym pobycie. Od stuleci region ten był miejscem stykania się i przenikania różnych kultur, narodów i grup etnicznych – Łemków, Bojków, Niemców, Żydów, Polaków, Słowaków, Ukraińców. Dziś jego wyjątkowy klimat tworzy piękna, drewniana architektura świecka i sakralna, tradycje rolnicze i pasterskie oraz wspaniałe środowisko naturalne.


„Tatry. Gorce, Pieniny, Orawa i Spisz. Pomysł na góralską przygodę”, Seria Rekreacyjna, Wydawnictwo Bezdroża, Kraków 2010, s. 250, cena: 24,90 zł.
„Sudety. Szlaki pełne skarbów”, Seria Rekreacyjna, Wydawnictwo Bezdroża, Kraków 2010, s. 252, cena: 24,90 zł.
„Bieszczady. Solina, połoniny, cerkwie”, Seria Rekreacyjna, Wydawnictwo Bezdroża, Kraków 2009, s. 252, cena: 24,90 zł.

Koncepcja serii:
Co warto zobaczyć? Gdzie poznawać uroki lokalnej kuchni? Jak odnaleźć największe atrakcje? Przewodniki rekreacyjne to przepis na wymarzony wypoczynek zarówno weekendowy, jak i wakacyjny. Podają gotowe pomysły na to, jak zorganizować czas i cieszyć się przyjemnym relaksem. Przejrzysty układ, duża liczba barwnych fotografii, map oraz wskazówek praktycznych sprawia, że czytelnicy z łatwością odnajdą właściwe górskie ścieżki, najbardziej urokliwe kąpieliska i znakomite trasy narciarskie.

Wydawnictwo Bezdroża, Kraków

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: PROMEDIA