Strona główna / BESKIDY - JAN PAWEŁ II / Beskidy przewodnik / Beskid Mały / Szlaki
    
NUMERY ARCHIWALNE
KONTAKT
GALERIA - ZDJĘCIA
WADOWICE
TATRY
GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
BESKIDY - JAN PAWEŁ II
BABIA GÓRA
GÓRY WYSOKIE
ROŚLINY I ZWIERZĘTA
LINKI
PROPOZYCJE WYCIECZEK
Noclegi Hotele
Wydawnictwa turystyczne
Samorząd Przewodników
polski
Szlaki Beskidu Małego

Wadowice Gron  ] [ Wezel pod Leskowcem  ] [ czarny Rzyki  ] [ Tarnawa niebieski  ]

Szlak czerwony - Mały Szlak Beskidzki

Beskid Mały Pasmo Magurki Wilkowickiej

 

Bielsko Biała Straconka – Czupel 654 m. n.p.m. – Groniczki – Gaiki 808 m. n.p.m., 3,4 km, 410 m podejścia.

Węzeł szlaków z lewej niebieski z Lipnika, z prawej niebieski na przełęcz Przegibek i do schroniska na Magurce Wilkowickiej. W prawo zielony przez Nowy Świat do Międzybrodzia Bialskiego.

Gaiki – Kopiec – Groniczki 839 m. n.p.m. – Przełęcz u Panienki 710 m. n.p.m., 2,1 km. Nazwa wzięła się od figurki Matki Bożej w kapliczce na przełęczy. Węzeł szlaków w lewo czarny do Lipnika.

Hrobacza Łąka 829 m. n.p.m. 1,2 km. Na polanie znajduje się budynek w którym ma siedzibę dom oazowy. Węzeł szlaków w prawo żółty do Żarnówki Dużej.

Wspaniała panorama na Beskid Mały – Pasmo Łamanej Skały. Na pierwszym planie Góra Żar na polanie szczytowej zbiornik wodny, oraz charakterystyczna budowla. Przed nią przełom Soły ze zbiornikami wodnymi w Porąbce, oraz Tresnej. Za nim Beskid Żywiecki z Pilskiem, Romanką, Rysianką i Lipowską, w prawo Worek Raczański z Wielką i Małą Rycerzową i Wielką Raczą. Z prawej Beskid Śląski z Baranią Górą, Skrzyczne na którym wznosi się wieża przekaźnika, Klimczok.

Hrobacza Łąka – Bujakowski Groń 749 m. n.p.m. – prz. pod Zasolnicą 565 m. n.p.m. węzeł szlaków z lewej niebieski do Kóz – obok tego szlaku wzgórze Wołek na którym znajdują pozostałości po prehistorycznym zamczysku na Wołku. W prawo niebieski do Żarnówki Małej przez rezerwat buka Zasolnica.

 

Beskid Mały Pasmo Łamanej Skały – Góry Zasolskie

 

Żarnówka Mała 4,9 km., zapora w Porąbce przejście na drugi brzeg Soły i w prawo na stoki góry Żar. Góra Żar 761 m. n.p.m. 4,2 km szlak trawersuje wierzchołek mając zbiornik wodny z prawej strony.

Żar polana szczytowa bar, restauracja, wystawa przyrodnicza, górna stacja kolei linowo terenowej z Międzybrodzia.

Wspaniała panorama na pierwszym planie Beskid Mały Pasmo Magurki Wikowickiej; od prawej najwyższy szczyt Beskidu Małego Czupel 933 m. n.p.m., w prawo Magurka Wilkowicka z widocznym zielonym dachem schroniska. Na wprost prz. Przegibek w prawo Gaiki, Groniczki, Hrobacza Łąka. Na pierwszym planie zbiorniki kaskady Soły. W lewo Beskid Śląski z Klimczokiem, Skrzyczne z charakterystyczną wieżą przekaźnika, Barania Góra. Na ostatnim planie z lewej Beskid Żywiecki z Lipowską, Rysianką, Romanką i Pilskiem.

Żar – Kiczera 831 m. n.p.m. polana szczytowa wyśmienity punkt widokowy – Cisowa Grapa Północna 810 m. n.p.m. – Cisowa Grapa Południowa 853 m. n.p.m. – Przełęcz Cisowa 795 m. n.p.m., 4,0 km. Niewielka polana węzeł szlaków w prawo niebieski przez Jaworzynę do Czernichowa, zapora na Sole w Tresnej.

Przełęcz Cisowa – Kocierz 879 m. n.p.m. Rezerwat buka Szeroka – Beskid 759 – Zajazd Górski Kocierz, 3,9 km, węzeł szlaków, z lewej zielony z Porąbki przez Bukowski Groń, z prawej zielony do Kocierza Rychwałdzkiego, dalej na Łamaną Skałę. Fragment szlaku prowadzi asfaltem – Przełęcz Kocierska, węzeł szlaków w lewo czarny do Targanic Górnych.

Prz. Kocierska – Kiczora 746 m. n.p.m. – Potrójna 884 m. n.p.m. na szczycie kapliczka, polana widok na Beskid Mały; Łamaną Skałę, Gibasów Groń. Węzeł szlaków z lewej żółty z Targanic przez Jawornicę, oraz czarny z Czarnego Gronia.

Potrójna wspólnie z żółtym – prz. Zakocierska żółty w prawo do Zbójnickiego Okna, oraz chatki studenckiej. Beskid – prz. Na Przykrej powrót szlaku żółtego z Chatki, kontynuacja wspólnie z żółtym. Z lewej widoczna polana Pracica z wyciągami narciarskimi.

Łamana Skała 929 m. n.p.m. Rezerwat Madahora ochrona świerka górnoreglowego, wokół liczne wychodnie skalne. Węzeł szlaków w prawo zielony na prz. Kocierską, niebieski do Ślemienia, w lewo żółty do Rzyk Praciaków. Kontynuacja wspólnie z zielonym. Górna część polany Smrekowica węzeł szlaków, zielony w lewo do Targoszowa.

Łamana Skała – Na Beskidzie 863 m. n.p.m. – Potrójna 847 m. n.p.m. – prz. Beskidek – Leskowiec 922 m. n.p.m. 4,7 km. Węzeł szlaków w prawo żółty do Targoszowa. Na szczycie krzyż milenijny. Punkt widokowy panorama.

Groń Jana Pawła II 890 m. n.p.m. schronisko PTTK Pod Leskowcem im. Cz. Panczakiewicza, punkt widokowy, węzeł szlaków największy w Beskidach.

Polana Semikowa – Jaworzyna 682 m. n.p.m. – Palusowa Góra 613 m. n.p.m. – Krzeszów.

 

 • Szlaki Beskidu Małego >>>

 • Panorama z Leskowca >>>

 • Hrabskie Buty >>>

 • Groń Jana Pawła II >>>

 • Góra Żar - Szybowce, paralotnie w Beskidach >>>

 • Miejscowości w Beskidzie Małym >>>

 • Przewodnik po Beskidach powrót >>>

 • Beskidy strona główna >>>
 • Przewodnik poetycki po Beskidach >>>
 • Babia Góra  >>>
 • © Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
  Webmaster: PROMEDIA