Strona główna / Noclegi Hotele / Tatry, Podhale / Terma Bania Białka
    
NUMERY ARCHIWALNE
KONTAKT
GALERIA - ZDJĘCIA
WADOWICE
TATRY
GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
BESKIDY - JAN PAWEŁ II
BABIA GÓRA
GÓRY WYSOKIE
ROŚLINY I ZWIERZĘTA
LINKI
PROPOZYCJE WYCIECZEK
Noclegi Hotele
Wydawnictwa turystyczne
Samorząd Przewodników
polski
Terma Bania Białka Tatrzańska

Kolejna Bania w Białce Tatrzańskiej. Tym razem z czterema gwiazdkami.

informacja prasowa Hotelu****Bania

 

Do tej pory marka Bania była kojarzona z góralską rodziną Dziubasików, do której należą m.in. ośrodek narciarski i  pensjonat  o tej wdzięczniej nazwie.


Z Banią wiąże się również sukces rynkowy całej Białki Tatrzańskiej. Rok temu za sprawą Dziubasików uruchomiono tu kompleks basenów termalnych Bania. Aby nie było wątpliwości, że  rodzina przedsiębiorców z Podhala nie spoczywa na laurach 20 grudnia 2012 zostanie otwarty pierwszy w Polsce hotel termalno-narciarski, okraszony czterema gwiazdkami. Oczywiście pod marką Bania. Za przedsięwzięcie odpowiada firma należąca do Pawła Dziubasika.

 

Białka Tatrzańskiej do dużych miejscowości nie należy. Złośliwi twierdzą, że w Białce gór nie ma. Ale to właśnie tutaj rozwinięto infrastrukturę turystyczną w stopniu do tej pory w Polsce niespotykanym i to właśnie do Białki Tatrzańskiej zjeżdżają narciarze i snowboardziści z kraju i zza granicy.  Ukoronowaniem sukcesów Białki Tatrzańskiej było ubiegłoroczne otwarcie Termy Bania, a także urochomienie skipassu Tatry Ski, który obowiązuje w 5 różnych ośrodkach narciarskich. Niemal w każdym białczańskim sukcesie ma udział marka Bania stworzona przez rodzinę Dziubasików. Kolejnym tego przykładem jest nowy, czterogwiazdkowy Hotel Thermal&Ski Bania, który 20 grudnia otworzy swoje podwoje dla jeszcze bardziej wymagających gości.

Przydomek termalno-narciarski Hotelu Bania w pełni oddaje jego najważniejsze atuty. Hotel jest bowiem niemal przyklejony z jednej strony do kompleksu basenów termalnych, a z drugiej do stoków narciarskich. Oprócz bliskości tego, co w Białce najważniejsze, czyli możliwości aktywnego wypoczynku Hotel Bania to liczby. 400 miejsc noclegowych, 3 restauracje, 3 sale konferencyjno-szkoleniowe i 1 klub taneczno-muzyczny.

Obiekt jest kontynuacją architektoniczną – w kategoriach estetycznych - wcześniejszych projektów rodziny Dziubasików. Elewacja i wnętrza zostały wykonane z naturalnych materiałów: kamienia i woskowanego drewna. Całość doskonale wpisuje się w tatrzański krajobraz dzięki zielonym tarasom, drewnianym balkonom i kamiennym filarom, czyli elementom charakterystycznym dla góralskiej architektury. Warto też dodać, że cały hotel – podobnie jak sąsiadująca z nim terma - ogrzewany będzie dzięki energii geotermalnej

Więcej informacji udzielają:

Justyna Jesionek, justyna@panpikto.pl GSM 695 471 750

Łukasz Jurkiewicz, lukasz@panpikto.pl, GSM 695 471 000

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: PROMEDIA