Strona główna / BESKIDY - JAN PAWEŁ II / TABLICE BESKIDZKIE / PODZIAŁ PASM BESKIDÓW / Nagroda Orlowicza
    
NUMERY ARCHIWALNE
KONTAKT
GALERIA - ZDJĘCIA
WADOWICE
TATRY
GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
BESKIDY - JAN PAWEŁ II
BABIA GÓRA
GÓRY WYSOKIE
ROŚLINY I ZWIERZĘTA
LINKI
PROPOZYCJE WYCIECZEK
Noclegi Hotele
Wydawnictwa turystyczne
Samorząd Przewodników
polski
Nagroda Mieczysława Orłowicza dla Kwartalnika W górach

Nagroda im. M. Orłowicza - dla kwartalnika "W GĂłrach"

    Miło nam poinformować, że Kwartalnik Turystyczny „W gĂłrach” został laureatem Nagrody V Konkursu im. Mieczysława Orłowicza na najlepsze materiały prasowe, radiowe i telewizyjne promujące turystykę krajową, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną.
    Kapituła konkursu nagrodziła Kwartalnik „W gĂłrach” za promowanie turystyki aktywnej a także propagowanie wartości związanych z uprawianiem turystyki gĂłrskiej.
    Nagroda w konkursie w postaci statuetki przedstawiającej stylizowaną postać Mieczysława Orłowicza, dzieło znanego rzezbiarza Andrzeja Renesa, została wręczona w dniu 20 lutego br. w czasie uroczystości w hotelu Mariot


ęłęĂł

W szczegĂłlny sposĂłb pragniemy podziękować Firmie POLKOMTEL S.A. operatorowi sieci komĂłrkowej PLUS GSM ktĂłra objęła patronat na Kwartalnikiem "W gĂłrach". PLUS GSM wspiera ratonikĂłw gĂłrskich oraz turystĂłw przekazując im bezpłatny numer ratunkowy w gĂłrach 0601 100 300. Warto zawsze mieć go wpisanego do pamięci telefonu.OprĂłcz Kwartalnika "W GĂłrach" w kategorii materiałĂłw prasowych nagrody i wyrĂłżnienia otrzymali: Redakcja Magazynu
Informacyjnego „Przegląd turystyczny” za długoletnią działalność wydawniczą promującą w sposĂłb kompleksowy i profesjonalny region warmińsko-mazurski, a także Ewa Furtak za promowanie atrakcji i walorĂłw turystycznych BeskidĂłw na ogĂłlnopolskich łamach Gazety Wyborczej. Nagrodę honorową w tej kategorii przyznano Elżbiecie Dzikowskiej za za całokształt twĂłrczości dziennikarskiej, wybitne zasługi dla promocji turystyki polskiej, rozpowszechnianie piękna Polski, a w szczegĂłlności za cykl książek "Groch i Kapusta".

W kategorii audycje radiowe wyrĂłżnienie otrzymała Jolanta Damak – Gajda - z Polskiego Radia RzeszĂłw. Kapituła konkursu doceniła cykl audycji radiowych kultywujących stare wiejskie tradycje oraz promujących wypoczynek na wsi.

Za cykl audycji „Ziemia ŁĂłdzka Znana i Nieznana” w Radiu ŁĂłdź wyrĂłżnienie przyznano Wojsławowi Rodackiemu.

Nagroda Orłowicza  w kategorii programy telewizyjne przypadła Piotrowi Owczarskiemu i Robertowi Wiąckowi z TV 4 za cykl programĂłw telewizyjnych pt. „Instynkt Tropiciela” – promujących w nowoczesny i kompleksowy sposĂłb walory turystyczne i kulturowe polskich miast.

Nnagrodę specjalną za wkład w promocję turystyki polskiej, a w szczegĂłlności za cykl audycji „Polska – naturalnie” w programach telewizyjnych "Kawa czy Herbata” otrzymała Halszka Wasilewska.

Tekst i zdjęcia; Justyna Kowalczuk

Š Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: PROMEDIA