Strona główna / WADOWICE / DOM RODZINNY / Dom Rodzinny 3
    
NUMERY ARCHIWALNE
KONTAKT
GALERIA - ZDJĘCIA
WADOWICE
TATRY
GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
BESKIDY - JAN PAWEŁ II
BABIA GÓRA
GÓRY WYSOKIE
ROŚLINY I ZWIERZĘTA
LINKI
PROPOZYCJE WYCIECZEK
Noclegi Hotele
Wydawnictwa turystyczne
Samorząd Przewodników
polski
Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach cz 3

Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach cz 3dr_od_ko.jpg (18.54 Kb)

 Całe życie toczyło się wokół Rynku. Tu mieszkali przyjaciele i koleżanki, tędy prowadziła droga do szkoły powszechnej, póżniej do gimnazjum, wreszcie tędy prowadziła droga do kościoła. Po latach Papież powie:

“Z wielkim wzruszeniem przybywam dzisiaj do tego miasta w którym się urodziłem - do parafii, w której zostałem ochrzczony i przyjęty do wspólnoty Kościoła Chrystusowego, do środowiska, z którym związałem się przez  osiemnaście lat mojego życia, od urodzenia do matury. Kiedy patrzę na ten Rynek, to prawie każdy szczegół łączy się tu dla mnie ze wspomnieniem najwcześniejszego okresu życia”.

                                                  "Jan Paweł II "

W 1938 r obaj Karolowie ojciec, który przeszedł na emeryturę w stopniu porucznika

12 Pułku Piechoty oraz syn wyjeżdżają do Krakowa. Po maturze Lolek podejmuje studia polonistyczne, które przerywa po pierwszym roku i wstępuje podczas okupacji na “podziemny” wydział teologiczny. Równocześnie pracuje w kamieniołomie na Zakrzówku, później w Zakładach Sodowych “Solway”. W 1941 r umiera ojciec –ostatnia osoba z najbliższej rodziny.

Modlitwa moja zwraca się ku wielu Zmarłym, poczynając od moich Rodziców, a także Brata starszego i Siostry, której nie znałem ponieważ zmarła przed moim narodzeniem. Ich pamięć łączy się dla mnie również z tym miastem.”

                "Jan Paweł II "

 

dalej >>>

<powrót<  1 - 2 - 3 - 4 - 5  -  >next>

Wadowice strona główna >>>

Tekst z książki przewodnika "Moje Miasto Wadowice" autor Janusz Jędrygas przewodnik Beskidzki, Tatrzański, Terenowy, Instruktor Przewodnictwa

Szukasz przewodnika po Wadowicach tutaj >>>

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: PROMEDIA