Strona główna / NUMERY ARCHIWALNE / Park Czestochowa
    
NUMERY ARCHIWALNE
KONTAKT
GALERIA - ZDJĘCIA
WADOWICE
TATRY
GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
BESKIDY - JAN PAWEŁ II
BABIA GÓRA
GÓRY WYSOKIE
ROŚLINY I ZWIERZĘTA
LINKI
PROPOZYCJE WYCIECZEK
Noclegi Hotele
Wydawnictwa turystyczne
Samorząd Przewodników
polski
Park Miniatur w Częstochowie

MINIATURY ZŁOTA GÓRA

 

Misja

 

Misją parku jest rozszerzenie oferty turystycznej regionu „Poszerzenie oferty turystyki pielgrzymkowej”. Park zwiększy atrakcyjność województwa poprzez unowocześnienie infrastruktury oraz rozwój oferty produktów turystycznych przy wykorzystaniu specyficznych walorów. Pragniemy przybliżyć szerokim rzeszom turystów światowe sanktuaria i zachęcić ich do odwiedzania obiektów oryginalnych. Aby spełnić oczekiwania coraz bardziej wymagających klientów oferta turystyczna będzie kompleksowa i zróżnicowana: obejmie turystów w różnym wieku i o różnych portfelach.  Dzieci będą mogły korzystać z różnych gier i urządzeń, rozwijających zarówno zręczność, jak i intelekt. Połączenie nauki i rozrywki w ramach „ścieżki” oraz możliwość zapoznania się z prezentowanymi obiektami sakralnymi, będą stanowić istotne uzupełnienie szkolnych lekcji religii i historii. Przekazywana dzieciom w trakcie zabawy wiedza będzie mogła być przyswajana bez stresu i nacisku, rozbudzając nowe zainteresowania. Park Miniatur znajdzie się u wrót Jury Krakowsko-Częstochowskiej, która stała się najdynamiczniej rozwijającym się regionem turystycznym w Polsce.

 

Ścieżki edukacyjne

 

Złota Góra będzie wyróżniała się tzw. "ścieżką edukacyjną", ukierunkowaną na rozwój i pogłębianie wiedzy na temat najbardziej znanych budowli sakralnych, ich historii, przedmiotu kultu i charakterystycznych elementów. W ramach oferty przewidziana jest także tzw. „ścieżka edukacyjna” (nowoczesna sala audiowizualna), w której to zwłaszcza dzieci będą mogły się rozwijać poprzez połączenie zabawy z nauką.

 

Miniatury

 

Miniatury będą rozmieszczone z uwzględnieniem tematu chronologii oraz położenia geograficznego. Będą wykonane będą z materiałów najlepiej oddających walory artystyczne rzeczywistych obiektów. W przeważającej części będzie to PCV, ale będą także elementy drewniane, metalowe i szklane. Miniatury będą podświetlane. Sprzęt nagłaśniający umożliwi edycję głosu i dźwięków. Jest to element zapewnienia przewagi konkurencyjnej. 17 miniatur rozmieścimy na powierzchni ok 2,5 ha. Przestrzeń ta pozwoli na takie rozmieszczenie makiet, by grupy turystów mogły swobodnie poruszać pomiędzy nimi, a każde z miejsc pozwoli na podróż w czasie i przestrzeni. Do miniatur prowadzić będą alejki o łącznej długości ok 600 m.  W Parku umieścimy najbardziej znane i artystycznie interesujące sanktuaria i kościoły światowych: Bazylikę Narodzenia Pańskiego w Betlejem, Świątynia Grobu Pańskiego  w Jerozolimie, Dom Maryi Dziewicy koło Efezu, Bazylikę św. Jana na Lateranie i Bazylikę Św. Piotra w Rzymie, Bazylikę Niepokalanej w Lourdes, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Fatimie, Bazylikę Św. Jakuba z Santiago dell Compostella , Ostrą Bramę z Wilna, Bazylikę Św. Franciszka z Asyżu, Bazylikę Św. Domu z Loreto, Bazylikę Matki Bożej z Monserrat, Medjugorie – Kościół Św. Jakuba Starszego, Mariazell  Bazylikę Narodzenia Maryi Dziewicy,  Sanktuarium Matki Bożej z Alttoting, Bazylikę Naszej Pani z La Salette, Katedrę z Echmiandzinu. Miniatury będą osadzone w otoczeniu zieleni parkowej, której częścią będzie park z roślinami biblijnymi. W parku będzie ścieżka edukacyjna  związana z historią obiektów oraz roślin biblijnych. Park będzie miał unikalne rozwiązania działające na zmysły.

 

Roślinność

 

Roślinność w parku będzie miała charakter ogrodu biblijnego – maksymalnie dużo roślinności, związanej z Biblią we fragmencie ogrodu, związanego z Ziemią Świętą. Atrakcje dodatkowe, na terenie obiektu (plac zabaw nawiązujący do wydarzeń biblijnych - "Arka Noego", "Wieloryb Jonasza", przejażdżka na ośle). Stoiska z wydawnictwami o tematyce związanej z obiektami, książki, płyty, pamiątki. Możliwość odświeżenia się i korzystania z toalet. Możliwość wypoczynku i zjedzenia posiłku przy stołach w plenerze parkowo-leśnym. Park Miniatur to również ciekawa architektura ogrodowa oraz przepiękne kompozycje roślinne. Czas spędzany w parku to nie tylko nauka lecz również doskonały relaks.  Oferta Parku Miniatur Sakralnych wraz z ofertą ścieżki edukacyjnej spowoduje zainteresowanie tematem najsłynniejszych budowli sakralnych oraz rozszerzy edukację w tym zakresie.

Imprezy towarzyszące

W Parku organizowane będą koncerty na świeżym powietrzu i imprezy jak np.  dla dzieci komunijnych, oaz, pielgrzymów. Imprezy te będą miały charakter wystaw czasowych lub pokazów teatralnych odtwarzających zdarzenia związane z sanktuariami, Biblią czy religią. Koncerty powiązane będą z muzyką typu Gospel, sakralną oraz dawną. W Parku można będzie organizować lekcje dla dzieci i młodzieży z religii i historii architektury

 

Gastronomia

 

Całość inwestycji zostanie stworzona z zamiarem zapewnienia turystom jak najlepszej, w pełni kompleksowej oferty turystycznej. Uzupełnieniem kompleksowej oferty turystycznej będzie usługi gastronomii oferowane przez zlokalizowaną na terenie parku restaurację.

http://www.zlotagora.com/

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: PROMEDIA